A Szovjetunió az 1980. évi nyári olimpiai játékokon
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
A Szovjetunió zászlaja | |||||
NOB-országkód: URS | |||||
OOB | Szovjet Olimpiai Bizottság | ||||
1980. évi nyári olimpiai játékok Moszkva | |||||
Versenyzők | 489 fő 23 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Nyikolaj Balbosin | ||||
Érmek 1. helyezés |
| ||||
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Egyesített Csapat (1992), Oroszország (1900–1912, 1994–), Észtország (1920–1936, 1992–), Lettország (1924–1936, 1992–), Litvánia (1924–1928, 1992–), Fehéroroszország (1994–), Grúzia (1994–), Kazahsztán (1994–), Kirgizisztán (1994–), Moldova (1994–), Örményország (1994–), Ukrajna (1994–), Üzbegisztán (1994–), Azerbajdzsán (1996–), Tádzsikisztán (1996–), Türkmenisztán (1996–) |
A Szovjetunió a Moszkvában megrendezett 1980. évi nyári olimpiai játékok házigazda nemzeteként vett részt a versenyeken. Az országot az olimpián 23 sportágban 489 sportoló képviselte, akik összesen 195 érmet szereztek.
Érmesek[szerkesztés]
Atlétika[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Alekszandr Akszinyin | 100 m | 10,26 | 1. | 1. | 10,29 | 1. | 10.*** | 10,45 | 3. | 8.* | 10,42 | 4. |
Vlagyimir Muravjov | 10,37 | 2. | 8.* | 10,34 | 3. | 15.* | 10,42 | 3. | 5. | 10,44 | 6. | |
Andrej Sljapnikov | 10,43 | 3. | 16.* | 10,41 | 5. | 20. | kiesett | |||||
Nyikolaj Szidorov | 200 m | 21,15 | 3. | 6. | 20,83 | 2. | 3.* | 21,17 | 7. | 14.* | kiesett | |
Alekszandr Sztaszevics | nem ért célba | kiesett | ||||||||||
Viktor Markin | 400 m | 46,88 | 1. | 8. | 45,58 | 1. | 1. | 45,60 | 2. | 5. | 44,60 | |
Viktor Burakov | 46,41 | 2. | 2. | 46,23 | 3. | 12.* | 45,97 | 5. | 11. | kiesett | ||
Nyikolaj Cserneckij | 47,04 | 1. | 11. | 46,30 | 4. | 15. | 45,94 | 6. | 8. | kiesett | ||
Nyikolaj Kirov | 800 m | 1:47,47 | 2. | 3. | 1:46,53 | 1. | 1. | 1:45,94 | ||||
Anatolij Resetnyak | 1:47,91 | 2. | 6. | 1:48,12 | 5. | 18. | kiesett | |||||
Vlagyimir Malozemlin | 1500 m | 3:38,68 | 4. | 4. | 3:43,56 | 5. | 13. | kiesett | ||||
Vitalij Tiscsenko | 3:44,39 | 2. | 20.* | 3:41,42 | 7. | 7. | kiesett | |||||
Pavel Jakovlev | 3:44,19 | 5. | 17. | kiesett | ||||||||
Alekszandr Fedotkin | 5000 m | 13:45,52 | 6. | 17. | 13:31,87 | 8. | 8. | 13:24,1 | 8. | |||
Valerij Abramov | 13:42,86 | 3. | 3. | 13:40,67 | 6. | 15. | kiesett | |||||
Enn Sellik | 13:52,34 | 8. | 25. | kiesett | ||||||||
10 000 m | 29:12,1 | 4. | 14. | 28:13,72 | 8. | |||||||
Volodimir Seszterov | 29:32,4 | 9. | 20. | kiesett | ||||||||
Aleksandras Antipovas | nem ért célba | kiesett | ||||||||||
Szatimkul Dzsumanazarov | Maraton | 2:11:35 | ||||||||||
Vlagyimir Kotov | 2:12:05 | 4. | ||||||||||
Leonyid Moszejev | 2:12:14 | 5. | ||||||||||
Alekszandr Pucskov | 110 m gát | 13,84 | 4. | 8.* | 13,50 | 2. | 4. | 13,44 | ||||
Andrej Prokofjev | 13,61 | 2. | 3. | 13,59 | 2. | 5. | 13,49 | 4. | ||||
Jurij Cservanyov | 13,75 | 1. | 5. | 13,78 | 3. | 6.* | 15,80 | 8. | ||||
Vaszil Arhipenko | 400 m gát | 50,22 | 1. | 4. | 49,80 | 1. | 1. | 48,86 | ||||
Nyikolaj Vasziljev | 50,09 | 1. | 2. | 49,87 | 2. | 2. | 49,34 | 4. | ||||
Alekszandr Harlov | 50,79 | 4. | 13. | 50,64 | 5. | 11. | kiesett | |||||
Anatolij Gyimov | 3000 m akadály | 8:33,18 | 2. | 9. | 8:24,81 | 5. | 9. | 8:19,75 | 8. | |||
Alekszandr Vorobej | 8:42,59 | 7. | 21. | 8:44,24 | 9. | 19. | kiesett | |||||
Szerhij Olizarenko | 8:34,20 | 3. | 11. | nem ért célba | kiesett | |||||||
Pjotr Pocsincsuk | 20 km gyaloglás | 1:24:45,4 | ||||||||||
Jevgenyij Jevszjukov | 1:26:28,3 | 4. | ||||||||||
Anatolij Szolomin | kizárták | |||||||||||
Jevgenyij Ivcsenko | 50 km gyaloglás | 3:56:32 | ||||||||||
Vjacseszlav Furszov | 3:58:32 | 5. | ||||||||||
Borisz Jakovlev | kizárták | |||||||||||
Vlagyimir Muravjov Nyikolaj Szidorov Alekszandr Akszinyin Andrej Prokofjev |
4 × 100 m váltó | 38,68 | 1. | 2. | 38,26 | |||||||
Remigijus Valiulis Mihail Linge Nyikolaj Cserneckij Viktor Markin Viktor Burakov |
4 × 400 m váltó | 3:01,8 | 1. | 1. | 3:01,08 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Alekszandr Grigorjev | Magasugrás | 221 cm | 13. | 221 cm | 8. |
Gennagyij Belkov | 221 cm | 6. | 221 cm | 10. | |
Olekszij Demjanyuk | 221 cm | 6. | 221 cm | 11. | |
Konsztantyin Volkov | Rúdugrás | 535 cm | 8.* | 565 cm | * |
Szergej Kulibaba | 535 cm | 11. | 545 cm | 8. | |
Jurij Prohorenko | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Valerij Pidluzsnij | Távolugrás | 802 cm | 4. | 818 cm | |
Viktor Belszkij | 801 cm | 5. | 810 cm | 6. | |
Jaak Uudmäe | Hármasugrás | 16,69 m | 4. | 17,35 m | |
Viktor Szanyejev | 16,57 m | 6.* | 17,24 m | ||
Jevgenyij Anyikin | 16,77 m | 3. | 16,12 m | 9. | |
Volodimir Kiszelov | Súlylökés | 20,72 m | 1. | 21,35 m | |
Alekszandr Barisnyikov | 20,58 m | 2. | 21,08 m | ||
Anatolij Jaros | 20,19 m | 5. | 19,93 m | 9. | |
Viktor Rascsupkin | Diszkoszvetés | 64,78 m | 2. | 66,64 m | |
Jurij Dumcsev | 62,82 m | 5. | 65,58 m | 5. | |
ihor Duhinec | 63,10 m | 4. | 64,04 m | 6. | |
Jurij Szjedih | Kalapácsvetés | 78,22 m | 1. | 81,80 m | |
Szergej Litvinov | 75,24 m | 3. | 80,64 m | ||
Jüri Tamm | 76,24 m | 2. | 78,96 m | ||
Dainis Kūla | Gerelyhajítás | 85,76 m | 3. | 91,20 m | |
Alekszandr Makarov | 83,32 m | 6. | 89,64 m | ||
Heino Puuste | 82,96 m | 7. | 86,10 m | 4. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Jurij Kucenko | Tízpróba | 11,19 | 759 | 774 cm | 969 | 14,50 m | 759 | 208 cm | 925 | 48,67 | 866 | 15,04 | 844 | 39,86 m | 683 | 490 cm | 1.028 | 68,08 m | 857 | 4:22,6 | 641 | 8331 | |
Szergej Zselanov | 11,40 | 710 | 760 cm | 941 | 14,17 m | 739 | 218 cm | 1.009 | 49,27 | 838 | 14,83 | 867 | 42,80 m | 740 | 460 cm | 957 | 57,30 m | 728 | 4:27,5 | 606 | 8135 | ||
Valeriu Caceanov | 11,22 | 752 | 765 cm | 951 | 14,70 m | 771 | 208 cm | 925 | 48,67 | 866 | 14,40 | 915 | 46,02 m | 800 | érvényes kísérlet nélkül | nem indult | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Ljudmila Kondratyjeva | 100 m | 11,13 | 1. | 1. | 11,06 | 1. | 1. | 11,11 | 1. | 1. | 11,06 | |
Vera Anyiszimova | 11,53 | 2. | 10.* | 11,33 | 4. | 10. | 11,51 | 5. | 13. | kiesett | ||
Natalja Bocsina | 11,38 | 3. | 6. | 11,30 | 3. | 8. | 11,38 | 6. | 9.* | kiesett | ||
200 m | 23,28 | 1. | 5. | 22,26 | 1. | 1. | 22,75 | 2. | 6. | 22,19 | ||
Ljudmila Maszlakova | 23,49 | 1. | 11.* | 23,24 | 2. | 12. | 23,27 | 7. | 14.* | kiesett | ||
Irina Nazarova | 400 m | 51,66 | 1. | 6. | 50,18 | 2. | 2. | 50,07 | 4. | |||
Nyina Zjuszkova | 51,42 | 1. | 4. | 51,12 | 4. | 7. | 50,17 | 5. | ||||
Ljudmila Csernova | 51,51 | 3. | 5. | 51,30 | 5. | 8. | kiesett | |||||
Olga Minyejeva | 800 m | 2:01,45 | 2. | 14. | 1:57,50 | 1. | 1. | 1:54,9 | ||||
Tatyjana Providohina | 1:58,44 | 1. | 1. | 1:58,29 | 3. | 4. | 1:55,5 | |||||
Nagyija Olizarenko | 1:59,23 | 1. | 5. | 1:57,69 | 1. | 2. | 1:53,5 | |||||
1500 m | 3:59,48 | 2. | 2. | 3:59,52 | ||||||||
Tatyjana Kazankina | 3:59,12 | 1. | 1. | 3:56,56 | ||||||||
Liubov Szmolka | 4:04,36 | 1. | 6. | 4:01,25 | 6. | |||||||
Vera Komiszova | 100 m gát | 12,67 | 1. | 1. | 12,78 | 1. | 3. | 12,56 | ||||
Irina Litovcsenko | 12,97 | 1. | 5. | 12,84 | 3. | 4. | 12,84 | 6. | ||||
Tatyjana Anyiszimova | 13,31 | 3. | 12. | nem állt rajthoz | kiesett | |||||||
Vera Komiszova Ljudmila Maszlakova Vera Anyiszimova Natalja Bocsina |
4 × 100 m váltó | 42,10 | ||||||||||
Tatyjana Prorocsenko Tatyjana Gojscsik Nyina Zjuszkova Irina Nazarova Ljudmila Csernova Olga Minyejeva |
4 × 400 m váltó | 3:25,3 | 1. | 1. | 3:20,12 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Marina Sziszojeva | Magasugrás | 188 cm | 1. | 191 cm | 5. |
Tamara Bikova | 188 cm | 7. | 188 cm | 9. | |
Marina Szerkova | 180 cm | 16. | kiesett | ||
Tatyjana Kolpakova | Távolugrás | 670 cm | 3. | 706 cm | |
Tatyjana Szkacsko | 656 cm | 9. | 701 cm | ||
Ligyija Alfejeva | 678 cm | 1. | 671 607 cm | 8. | |
Szvetlana Kracsevszkaja | Súlylökés | 21,42 m | |||
Nunu Abasidze | 21,15 m | 4. | |||
Natalja Akrimenko | 19,74 m | 7. | |||
Tatyjana Leszovaja | Diszkoszvetés | 62,20 m | 4. | 67,40 m | |
Galina Murašova | 60,32 m | 7. | 63,84 m | 7. | |
Faina Melnyik | 53,76 m | 16. | kiesett | ||
Szaida Gunba | Gerelyhajítás | 63,98 m | 3. | 67,76 m | |
Tatyjana Birjulina | 59,86 m | 11. | 65,08 m | 6. | |
Jadviyga Putinienė | 62,96 m | 6. | 59,94 m | 11. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Súlylökés | Magasugrás | Távolugrás | 800 m | Végeredmény | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Nagyija Tkacsenko | Ötpróba | 13,29 | 960 | 16,84 m | 994 | 184 cm | 1068 | 673 cm | 1062 | 2:05,2 | 999 | 5083 | |
Olga Rukavisnyikova | 13,66 | 910 | 14,09 m | 844 | 188 cm | 1104 | 679 cm | 1074 | 2:04,8 | 1005 | 4937 | ||
Olga Kuragina | 13,26 | 964 | 12,49 m | 749 | 184 cm | 1068 | 677 cm | 1070 | 2:03,6 | 1024 | 4875 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás[szerkesztés]
- Kötöttfogású
- Szabadfogású
Cselgáncs[szerkesztés]
Evezés[szerkesztés]
- Férfi
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Antonyina Mahina | Egypárevezős | 4:13,39 | 3. | 3:54,10 | 1. | 3:43,68 | 2. | A | 3:41,65 | 2. | |
Jelena Hlopceva Larisza Popova |
Kétpárevezős | 3:25,51 | 1. | erőnyerő | A | 3:16,27 | 1. | ||||
Larisza Zavarzina Galina Sztyepanova |
Kormányos nélküli kettes | 3:55,08 | 1. | erőnyerő | A | 4:12,53 | 5. | 5. | |||
Marija Fagyejeva Galina Szovetnyikova Marina Sztudnyeva Szvetlana Szemjonova Nyina Cseremiszina Natalja Kazak |
Kormányos négyes | 3:28,72 | 2. | 3:21,51 | 1. | A | 3:20,92 | 3. | |||
Antonyina Pusztovit Jelena Matyievszkaja Olga Vaszilcsenko Nagyezsda Ljubimova Nyina Cseremiszina Natalja Kazak |
Kormányos négypárevezős | 3:16,76 | 2. | 3:19,88 | 2. | A | 3:15,73 | 2. | |||
Olga Pivovarova Nyina Umanec Nagyezsda Priscsepa Valentyina Zsulina Tatyjana Sztyecenko Jelena Tyeresina Nyina Preobrazsenszkaja Marija Pazjun Nyina Frolova |
Nyolcas | 3:11,72 | 1. | erőnyerő | A | 3:04,29 | 2. |
Gyeplabda[szerkesztés]
Férfi[szerkesztés]
Szovjet férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a bronzéremért | |
Helyosztó az 5. helyért |
- Csoportkör
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Spanyolország (ESP) | 5 | 4 | 1 | 0 | 33 | 3 | +30 | 9 |
India (IND) | 5 | 3 | 2 | 0 | 39 | 6 | +33 | 8 |
Szovjetunió (URS) | 5 | 3 | 0 | 2 | 30 | 11 | +19 | 6 |
Lengyelország (POL) | 5 | 2 | 1 | 2 | 19 | 15 | +4 | 5 |
Kuba (CUB) | 5 | 1 | 0 | 4 | 7 | 42 | –35 | 2 |
Tanzánia (TAN) | 5 | 0 | 0 | 5 | 3 | 54 | –51 | 0 |
1980. július 20. 17:00 |
Spanyolország (ESP) | 2–1 | Szovjetunió (URS) | |
(1–1) |
1980. július 21. 11:00 |
Szovjetunió (URS) | 11–2 | Kuba (CUB) | |
(5–1) |
1980. július 23. 17:00 |
Szovjetunió (URS) | 5–1 | Lengyelország (POL) | |
(2–0) |
1980. július 24. 17:00 |
Szovjetunió (URS) | 11–2 | Tanzánia (TAN) | |
(7–1) |
1980. július 26. 12:45 |
India (IND) | 4–2 | Szovjetunió (URS) | |
(2–0) |
- Bronzmérkőzés
1980. július 29. 15:00 |
Szovjetunió (URS) | 2–1 | Lengyelország (POL) | |
(2–0) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Női[szerkesztés]
Szovjet női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
- Csoportkör
1980. július 25. 17:00 |
Szovjetunió (URS) | 2–0 | Csehszlovákia (TCH) | |
(0–0) |
1980. július 27. 17:00 |
Ausztria (AUT) | 2–0 | Szovjetunió (URS) | |
(2–0) |
1980. július 28. 17:00 |
Zimbabwe (ZIM) | 2–0 | Szovjetunió (URS) | |
(1–0) |
1980. július 30. | Szovjetunió (URS) | 6–0 | Lengyelország (POL) | |
(3–0) |
1980. július 31. 15:30 |
Szovjetunió (URS) | 3–1 | India (IND) | |
(2–0) |
- Végeredmény
Helyezés | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Arany | Zimbabwe (ZIM) | 5 | 3 | 2 | 0 | 13 | 4 | +9 | 8 |
Ezüst | Csehszlovákia (TCH) | 5 | 3 | 1 | 1 | 10 | 5 | +5 | 7 |
Bronz | Szovjetunió (URS) | 5 | 3 | 0 | 2 | 11 | 5 | +6 | 6 |
4. | India (IND) | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 6 | +3 | 5 |
5. | Ausztria (AUT) | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 11 | –5 | 4 |
6. | Lengyelország (POL) | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | 18 | –18 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Íjászat[szerkesztés]
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Borisz Iszacsenko | Férfi egyéni | 1217 | 8. | 1235 | 1. | 2452 | |
Vlagyimir Jesejev | 1222 | 3. | 1210 | 10. | 2432 | 6. | |
Ketevan Loszaberidze | Női egyéni | 1257 | 1. | 1234 | 1. | 2491 | |
Natalja Butuzova | 1251 | 2. | 1226 | 3. | 2477 |
Kajak-kenu[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Vlagyimir Parfenovics | Kajak egyes 500 m | 1:44,80 | 1. | 2. | erőnyerő | 1:43,24 | 1. | 1. | 1:43,43 | |||
Ramutis Višinskis | Kajak egyes 1000 m | 3:48,57 | 4. | 10. | 3:50,29 | 1. | 1. | 3:54,52 | 4. | 8. | kiesett | |
Vlagyimir Parfenovics Szerhij Csuhraj |
Kajak kettes 500 m | 1:33,75 | 1. | 1. | erőnyerő | 1:34,71 | 1. | 1. | 1:32,38 | |||
Kajak kettes 1000 m | 3:24,61 | 1. | 1. | erőnyerő | 3:35,81 | 1. | 3. | 3:26,72 | ||||
Gennagyij Mahnyov Szerhij Nahornij Alekszandr Avgyejev Vlagyimir Tajnyikov |
Kajak négyes 1000 m | 3:02,70 | 1. | 1. | erőnyerő | 3:19,83 | 7. | |||||
Szergej Posztrehin | Kenu egyes 500 m | 1:54,13 | 1. | 1. | erőnyerő | 1:53,37 | ||||||
Kenu egyes 1000 m | 4:07,39 | 3. | 7. | erőnyerő | 4:13,53 | |||||||
Szerhij Petrenko Alekszandr Vinogradov |
Kenu kettes 500 m | 1:44,54 | 3. | 3. | erőnyerő | 1:46,95 | 6. | |||||
Vaszil Jurcsenko Jurij Lobanov |
Kenu kettes 1000 m | 3:41,32 | 2. | 2. | erőnyerő | 3:51,28 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Antonyina Melnyikova | Kajak egyes 500 m | 1:58,74 | 3. | 3. | erőnyerő | 1:59,66 | |||
Galina Kreft Nyina Gopova |
Kajak kettes 500 m | 1:47,07 | 1. | 2. | erőnyerő | 1:46,91 |
Kerékpározás[szerkesztés]
Országúti kerékpározás[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Szergej Szuhorucsenkov | Mezőnyverseny | 4:48:29 | |
Jurij Barinov | 4:51:27 (+2:58) | ||
Anatolij Jarkin | 4:56:55 (+8:26) | 6. | |
Jurij Kasirin | 4:57:39 (+9:10) | 23. | |
Jurij Kasirin Oleg Logvin Szergej Selpakov Anatolij Jarkin |
Csapat időfutam | 2:01:21,74 |
Pálya-kerékpározás[szerkesztés]
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | Döntő | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Döntő | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő |
Hely | Ellenfelek Győztes idő |
Hely | Ellenfelek Győztes idő |
Hely | Ellenfél Győztes idő |
Hely | Ellenfél Győztes idő |
Hely | Ellenfelek Győztes idő |
Hely | Ellenfelek Győztes idő |
Hely | Ellenfél Győztes idő |
Hely | Ellenfél Győztes idő |
Ellenfelek Győztes idő |
Hely | Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő | |||
Szergej Kopilov | Férfi egyéni | Paul Ahokas (FIN) verseny nélkül |
1. | James Joseph (GUY) 10,55 |
1. | Kenrick Tucker (AUS) 10,71 |
1. | Ottavio Dazzan (ITA) 10,76; 11,00 |
Lutz Heßlich (GDR) 11,60; 11,24 |
Bronzmérkőzés Anton Tkáč (TCH) 10,56; 10,47 |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Alekszandr Panfilov | Férfi egyéni | 1:04,845 |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Ellenfél Idő |
Saját idő | Ellenfél Idő |
Saját idő | |||
Vlagyimir Oszokin | Férfi egyéni | 4:41,51 | 5. | Robert Dill-Bundi (SUI) 4:34,92 |
4:38,17 | kiesett | 5. | |||
Viktor Manakov Valerij Movcsan Vlagyimir Oszokin Vitalij Petrakov Alekszandr Krasznov |
Férfi csapat | 4:16,62 | 1. | Ausztrália (AUS) Colin Fitzgerald Kevin Nichols Kelvin Poole Garry Sutton 4:22,02 |
4:14,64 | Csehszlovákia (TCH) Teodor Černý Martin Penc Jiří Pokorný Igor Sláma 4:32,68 |
4:26,52 | NDK (GDR) Gerald Mortag Uwe Unterwalder Matthias Wiegand Volker Winkler 4:19,67 |
4:15,70 |
Kézilabda[szerkesztés]
Férfi[szerkesztés]
Szovjet férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
További helyosztókért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 5 | 4 | 0 | 1 | 134 | 75 | +59 | 8 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 4 | 0 | 1 | 132 | 92 | +40 | 8 |
Románia (ROM) | 5 | 4 | 0 | 1 | 119 | 88 | +31 | 8 |
Svájc (SUI) | 5 | 2 | 0 | 3 | 110 | 98 | +12 | 4 |
Algéria (ALG) | 5 | 1 | 0 | 4 | 94 | 124 | –30 | 2 |
Kuvait (KUW) | 5 | 0 | 0 | 5 | 64 | 176 | –112 | 0 |
1980. július 20. 20:00 |
Szovjetunió (URS) | 22–15 | Svájc (SUI) | |
(13–8) | ||||
1980. július 22. 18:30 |
Szovjetunió (URS) | 38–11 | Kuvait (KUW) | |
(22–5) | ||||
1980. július 24. 18:30 |
Szovjetunió (URS) | 33–10 | Algéria (ALG) | |
(16–3) | ||||
1980. július 26. 20:00 |
Románia (ROM) | 22–19 | Szovjetunió (URS) | |
(9–15) | ||||
1980. július 28. 20:00 |
Szovjetunió (URS) | 22–17 | Jugoszlávia (YUG) | |
(12–9) | ||||
- Döntő
1980. július 30. 18:30 |
NDK (GDR) | 23–22 (h. u.) | Szovjetunió (URS) | |
(10–10, 20–20) | ||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Női[szerkesztés]
Szovjet női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
- Csoportkör
1980. július 21. 17:00 |
Szovjetunió (URS) | 30–11 | Kongói Népköztársaság (CGO) | |
(17–4) | ||||
1980. július 23. 17:00 |
Szovjetunió (URS) | 17–7 | Csehszlovákia (TCH) | |
(8–4) | ||||
1980. július 25. 17:00 |
Szovjetunió (URS) | 16–12 | Magyarország (HUN) | |
(9–5) | ||||
1980. július 27. 17:00 |
Szovjetunió (URS) | 18–9 | Jugoszlávia (YUG) | |
(10–4) | ||||
1980. július 29. 18:30 |
NDK (GDR) | 13–18 | Szovjetunió (URS) | |
(6–7) | ||||
- Végeredmény
Helyezés | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Arany | Szovjetunió (URS) | 5 | 5 | 0 | 0 | 99 | 52 | +47 | 10 |
Ezüst | Jugoszlávia (YUG) | 5 | 3 | 1 | 1 | 107 | 67 | +40 | 7 |
Bronz | NDK (GDR) | 5 | 3 | 1 | 1 | 91 | 58 | +33 | 7 |
4. | Magyarország (HUN) | 5 | 1 | 1 | 3 | 80 | 74 | +6 | 3 |
5. | Csehszlovákia (TCH) | 5 | 1 | 1 | 3 | 65 | 78 | –13 | 3 |
6. | Kongói Népköztársaság (CGO) | 5 | 0 | 0 | 5 | 46 | 159 | –113 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Kosárlabda[szerkesztés]
Férfi[szerkesztés]
Szovjet férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
Bejutott a középdöntőbe | |
Helyosztó a 7–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 3 | 3 | 0 | 321 | 235 | +86 |
Brazília (BRA) | 3 | 2 | 1 | 297 | 235 | +62 |
Csehszlovákia (TCH) | 3 | 1 | 2 | 285 | 236 | +49 |
India (IND) | 3 | 0 | 3 | 194 | 391 | –197 |
1980. július 20. | Szovjetunió (URS) | 121–65 | India (IND) | |
(60–38) |
1980. július 21. | Szovjetunió (URS) | 101–88 | Brazília (BRA) | |
(48–42) |
1980. július 23. | Szovjetunió (URS) | 99–82 | Csehszlovákia (TCH) | |
(46–40) |
- Középdöntő
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
Kiesett |
- A táblázat tartalmazza
- az A csoportban lejátszott Szovjetunió–Brazília 101–88-as,
- a B csoportban lejátszott Jugoszlávia–Spanyolország 95–91-es,
- a C csoportban lejátszott Olaszország–Kuba 79–72-es eredményét is.
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 5 | 0 | 506 | 442 | +64 |
Olaszország (ITA) | 5 | 3 | 2 | 419 | 438 | –19 |
Szovjetunió (URS) | 5 | 3 | 2 | 505 | 468 | +37 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 3 | 488 | 485 | +3 |
Brazília (BRA) | 5 | 2 | 3 | 448 | 477 | –29 |
Kuba (CUB) | 5 | 0 | 5 | 434 | 490 | –56 |
1980. július 25. | Szovjetunió (URS) | 119–102 | Spanyolország (ESP) | |
(53–44) |
1980. július 26. | Olaszország (ITA) | 87–85 | Szovjetunió (URS) | |
(47–39) |
1980. július 27. | Jugoszlávia (YUG) | 101–91 | Szovjetunió (URS) | |
(48–42) |
1980. július 29. | Szovjetunió (URS) | 109–90 | Kuba (CUB) | |
(61–40) |
- Bronzmérkőzés
1980. július 30. | Szovjetunió (URS) | 117–74 | Spanyolország (ESP) | |
(51–38) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Női[szerkesztés]
Szovjet női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 5 | 5 | 0 | 553 | 316 | +237 |
Bulgária (BUL) | 5 | 4 | 1 | 440 | 405 | +35 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 3 | 2 | 356 | 364 | –8 |
Magyarország (HUN) | 5 | 2 | 3 | 344 | 407 | –63 |
Kuba (CUB) | 5 | 1 | 4 | 346 | 403 | –57 |
Olaszország (ITA) | 5 | 0 | 5 | 308 | 452 | –144 |
1980. július 20. | Szovjetunió (URS) | 97–62 | Jugoszlávia (YUG) | |
(58–27) |
1980. július 22. | Szovjetunió (URS) | 122–83 | Bulgária (BUL) | |
(69–42) |
1980. július 24. | Szovjetunió (URS) | 119–53 | Olaszország (ITA) | |
(55–25) |
1980. július 26. | Szovjetunió (URS) | 95–56 | Kuba (CUB) | |
(55–17) |
1980. július 28. | Szovjetunió (URS) | 120–62 | Magyarország (HUN) | |
(63–34) |
- Döntő
1980. július 30. | Szovjetunió (URS) | 104–73 | Bulgária (BUL) | |
(61–41) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Labdarúgás[szerkesztés]
Szovjet labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió | 3 | 3 | 0 | 0 | 15 | 1 | +14 | 6 |
Kuba | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 9 | –6 | 4 |
Venezuela | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 7 | –4 | 2 |
Zambia | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 6 | –4 | 0 |
1980. július 20.
12:00 |
Szovjetunió | 4–0 | Venezuela |
---|---|---|
Andrjejev 3' Cserenkov 25' Gavrilov 34' Hovhanniszján 51' |
(3–0) Jegyzőkönyv |
1980. július 22.
12:00 |
Szovjetunió | 3–1 | Zambia |
---|---|---|
Higyijatullin 9' 51' Cserenkov 87' |
(1–1) Jegyzőkönyv |
Chitalu 13' |
1980. július 24.
12:00 |
Szovjetunió | 8–0 | Kuba |
---|---|---|
Andrjejev 8' 27' 44' Romancev 20' Savlo 43' Cserenkov 55' Gavrilov 75' Bezszonov 77' |
(5–0) Jegyzőkönyv |
- Negyeddöntő
- Elődöntő
- Bronzmérkőzés
1980. augusztus 1.
12:00 |
Szovjetunió | 2–0 | Jugoszlávia |
---|---|---|
Hovhanniszján 67' Andrjejev 82' |
(0–0) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Lovaglás[szerkesztés]
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Jurij Kovsov | Igrok | Egyéni | 1588 | 2. | 1300 | |
Viktor Ugrjumov | Shkval | 1541 | 3. | 1234 | ||
Vera Miszevics | Plot | 1254 | 6. | 1231 | 4. | |
Jurij Kovsov Viktor Ugrjumov Vera Miszevics |
lásd fentebb | Csapat | 4,383 |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Nyikolaj Korolkov | Espadron | Egyéni | 4,00 | 1. | 5,50 | 4. | 9,50 | |
Viktor Poganovszkij | Topky | 4,00 | 1. | 11,50 | 7. | 15,50 | 5. | |
Vjacseszlav Csukanov | Gepatit | 12,00 | 7. | 12,75 | 11. | 24,75 | 9. | |
Vjacseszlav Csukanov Viktor Poganovszkij Viktor Aszmajev Nyikolaj Korolkov |
Gepatit Topky Reis Espadron |
Csapat | 16,00 | 1. | 4,25 | 1. | 20,25 |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Alekszandr Blinov | Galzun | Egyéni | 64,40 | 18. | 56,40 | 2. | 0,00 | 1. | 120,80 | |
Jurij Szalnyikov | Pintset | 53,00 | 4. | 93,60 | 3. | 5,00 | 5. | 151,60 | ||
Valerij Volkov | Tskheti | 54,00 | 6. | 125,60 | 5. | 5,00 | 5. | 184,60 | 4. | |
Szergej Rogozsin | Gelespont | 57,00 | 11. | 266,80 | 13. | 15,00 | 13. | 338,80 | 11. | |
Alekszandr Blinov Jurij Szalnyikov Valerij Volkov Szergej Rogozsin |
lásd fentebb | Csapat | 164,00 | 2. | 275,60 | 1. | 10,00 | 1. | 457,00 |
Műugrás[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Alekszandr Portnov | Egyéni műugrás | 580,110 | 2. | 905,025 | |
Alekszandr Koszenkov | 558,900 | 4. | 855,120 | 5. | |
Vjacseszlav Trosin | 552,420 | 7. | 820,050 | 7. | |
Vlagyimir Alejnyik | Egyéni toronyugrás | 539,070 | 2. | 819,705 | |
David Ambarcumjan | 518,820 | 4. | 817,440 | ||
Szergej Nyemcanov | 487,200 | 8. | 775,860 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Irina Kalinyina | Egyéni műugrás | 478,860 | 1. | 725,910 | |
Zsanna Cirulnyikova | 454,350 | 2. | 673,665 | 4. | |
Irina Szidorova | 432,570 | 5. | 650,265 | 7. | |
Szirvard Emirzjan | Egyéni toronyugrás | 381,990 | 1. | 576,465 | |
Liana Cotadze | 360,870 | 2. | 575,925 | ||
Jelena Matyjusenko | 351,000 | 6. | 540,180 | 5. |
Ökölvívás[szerkesztés]
Öttusa[szerkesztés]
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Bünt. | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Anatolij Sztarosztyin | Egyéni | 2:00,9 | 32 | 1068 | 13. | 29–13 | 1000 | 4. | 199 | 1110 | 2. | 3:27,418 | 1216 | 10. | 13:17,2 | 1174 | 8. | 5568 | |
Pavel Lednyov | 2:01,8 | 74 | 1026 | 21. | 30–12 | 1026 | 2. | 195 | 1022 | 13. | 3:41,494 | 1104 | 31. | 13:07,7 | 1204 | 4. | 5382 | ||
Jevgenyij Lipejev | 1:59,0 | 0 | 1100 | 5. | 24–18 | 870 | 11. | 186 | 824 | 40. | 3:25,358 | 1232 | 7. | 13:25,2 | 1150 | 10. | 5176 | 14. | |
Anatolij Sztarosztyin Pavel Lednyov Jevgenyij Lipejev |
Csapat | 3194 | 2. | 2896 | 2. | 2956 | 7. | 3552 | 4. | 3528 | 1. | 16 126 |
Röplabda[szerkesztés]
Férfi[szerkesztés]
Szovjet férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Szovjetunió (URS) | 8 | 4 | 0 | 12 | 1 | 12,000 | 193 | 122 | 1,582 |
Bulgária (BUL) | 7 | 3 | 1 | 9 | 5 | 1,800 | 171 | 149 | 1,148 |
Kuba (CUB) | 5 | 1 | 3 | 6 | 9 | 0,667 | 181 | 178 | 1,017 |
Csehszlovákia (TCH) | 5 | 1 | 3 | 6 | 11 | 0,545 | 180 | 230 | 0,783 |
Olaszország (ITA) | 5 | 1 | 3 | 4 | 11 | 0,364 | 145 | 191 | 0,759 |
1980. július 20. 19:30 |
Szovjetunió (URS) | 3–1 | Csehszlovákia (TCH) | |
(15–13, 15–10, 13–15, 15–7) |
1980. július 24. 19:30 |
Szovjetunió (URS) | 3–0 | Olaszország (ITA) | |
(15–2, 15–7, 15–10) |
1980. július 26. 19:30 |
Szovjetunió (URS) | 3–0 | Bulgária (BUL) | |
(15–6, 15–8, 15–10) |
1980. július 28. 19:30 |
Szovjetunió (URS) | 3–0 | Kuba (CUB) | |
(15–10, 15–13, 15–11) |
- Elődöntő
1980. július 31. 19:30 |
Szovjetunió (URS) | 3–0 | Románia (ROM) | |
(15–6, 15–10, 15–5) |
- Döntő
1980. július 31. 21:30 |
Szovjetunió (URS) | 3–1 | Bulgária (BUL) | |
(15–7, 15–13, 14–16, 15–11) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Női[szerkesztés]
Szovjet női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Szovjetunió (URS) | 6 | 3 | 0 | 9 | 2 | 4,500 | 153 | 99 | 1,545 |
NDK (GDR) | 5 | 2 | 1 | 7 | 6 | 1,167 | 166 | 160 | 1,038 |
Kuba (CUB) | 4 | 1 | 2 | 4 | 6 | 0,667 | 117 | 117 | 1,000 |
Peru (PER) | 3 | 0 | 3 | 3 | 9 | 0,333 | 108 | 168 | 0,643 |
1980. július 21. 19:30 |
Szovjetunió (URS) | 3–1 | Peru (PER) | |
(15–2, 7–15, 15–4, 15–9) |
1980. július 23. 19:30 |
Szovjetunió (URS) | 3–1 | NDK (GDR) | |
(15–5, 10–15, 16–14, 15–6) |
1980. július 25. 19:30 |
Szovjetunió (URS) | 3–0 | Kuba (CUB) | |
(15–6, 15–13, 15–10) |
- Elődöntő
1980. július 27. 19:30 |
Szovjetunió (URS) | 3–0 | Magyarország (HUN) | |
(15–11, 15–13, 15–2) |
- Döntő
1980. július 29. 19:30 |
Szovjetunió (URS) | 3–1 | NDK (GDR) | |
(15–12, 11–15, 15–13, 15–7) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Sportlövészet[szerkesztés]
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Vladas Turla | Gyorstüzelő pisztoly | 595 | 4. |
Afanasijs Kuzmins | 595 | 6. | |
Alekszandr Melentyjev | Szabadpisztoly | 581 | |
Szergej Pizsjanov | 564 | 6. | |
Alekszandr Masztyjanyin | Sportpuska, fekvő | 597 | 6. |
Alekszandr Bulkin | 596 | 11. | |
Viktor Vlaszov | Sportpuska, összetett | 1173 | |
Alekszandr Mitrofanov | 1164 | 5. | |
Igor Szokolov | Futócéllövészet | 589 (szétlövés: 97) | |
Alekszandr Gazov | 587 | ||
Rusztam Jambulatov | Trap | 196 (szétlövés: 24+25) | |
Alekszandr Aszanov | 195 | 6. | |
Tamaz Imnaisvili | Skeet | 195 | 9. |
Alekszandr Szokolov | 194 | 11. |
Súlyemelés[szerkesztés]
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Kanibek Oszmonalijev | 52 kg | 107,5 | 4. | 137,5 | 1. | 245,0 | |
Jurik Szarkiszjan | 56 kg | 112,5 | 5. | 157,5 | 1. | 270,0 | |
Viktor Mazin | 60 kg | 130,0 | 1. | 160,0 | 1. | 290,0 | |
Alekszandr Pervij | 75 kg | 157,5 | 2. | 200,0 | 1. | 357,5 | |
Jurik Vardanyan | 82,5 kg | 177,5 | 1. | 222,5 | 1. | 400,0 | |
David Rigert | 90 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
Igor Nyikityin | 100 kg | 177,5 | 2. | 215,0 | 2. | 392,5 | |
Leanyid Taranyenka | 110 kg | 182,5 | 2. | 240,0 | 1. | 422,5 | |
Szultan Rahmanov | +110 kg | 195,0 | 1. | 245,0 | 1. | 440,0 | |
Vaszilij Alekszejev | érvényes kísérlet nélkül | kiesett |
Torna[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Alekszandr Gyityatyin | Talaj | 19,60 | 4. | 9,800 | |
Ugrás | 19,75 | 2. | 9,875 | ||
Korlát | 19,70 | 3. | 9,850 | ||
Nyújtó | 19,70 | 2. | 9,850 | ||
Gyűrű | 19,85 | 1. | 9,925 | ||
Lólengés | 19,80 | 2. | 9,900 | ||
Egyéni összetett | 118,40 | 1. | 118,650 | ||
Nyikolaj Andrianov | Talaj | 19,75 | 1. | 9,875 | |
Ugrás | 19,80 | 1. | 9,900 | ||
Korlát | 19,70 | 3. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,65 | 3. | 9,825 | ||
Gyűrű | 19,65 | 3. | kiesett | ||
Lólengés | 19,60 | 7. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 118,15 | 2. | 118,225 | ||
Alekszandr Tkacsov | Talaj | 19,50 | 8. | kiesett | |
Ugrás | 19,70 | 6. | kiesett | ||
Korlát | 19,75 | 1. | 9,875 | ||
Nyújtó | 19,05 | 14. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,65 | 3. | 9,825 | ||
Lólengés | 19,75 | 3. | 9,875 | 5. | |
Egyéni összetett | 117,40 | 4. | 117,700 | 4. | |
Eduard Azarján | Talaj | 19,55 | 5. | kiesett | |
Ugrás | 19,60 | 9. | kiesett | ||
Korlát | 19,40 | 9. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,55 | 5. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,60 | 5. | kiesett | ||
Lólengés | 19,70 | 5. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 117,40 | 4. | kiesett | ||
Bohdan Makuc | Talaj | 19,55 | 5. | kiesett | |
Ugrás | 19,75 | 2. | kiesett | ||
Korlát | 19,50 | 7. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,35 | 6. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,35 | 13. | kiesett | ||
Lólengés | 19,45 | 11. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 116,95 | 6. | kiesett | ||
Vlagyimir Markelov | Talaj | 19,40 | 10. | kiesett | |
Ugrás | 19,40 | 21. | kiesett | ||
Korlát | 18,90 | 32. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,60 | 4. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,50 | 9. | kiesett | ||
Lólengés | 19,60 | 7. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 116,40 | 9. | kiesett | ||
Nyikolaj Andrianov Vlagyimir Markelov Alekszandr Gyityatyin Bohdan Makuc Bohdan Makuts Alekszandr Tkacsov |
Csapat összetett | 589,60 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Jelena Davidova | Talaj | 19,80 | 5. | kiesett | |
Ugrás | 19,80 | 4. | 19,575 | 4. | |
Felemás korlát | 19,70 | 9. | kiesett | ||
Gerenda | 19,70 | 4. | 19,750 | ||
Egyéni összetett | 79,00 | 5. | 79,150 | ||
Natalja Saposnyikova | Talaj | 19,85 | 1. | 19,825 | * |
Ugrás | 19,80 | 4. | 19,725 | ||
Felemás korlát | 19,75 | 3. | kiesett | ||
Gerenda | 19,75 | 3. | 19,725 | ||
Egyéni összetett | 79,15 | 2. | 79,025 | 4. | |
Nelli Kim | Talaj | 19,85 | 1. | 19,875 | * |
Ugrás | 19,65 | 12. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,75 | 3. | 19,725 | 6. | |
Gerenda | 19,70 | 4. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,95 | 6. | 78,425 | 5. | |
Marija Filatova | Talaj | 19,75 | 8. | kiesett | |
Ugrás | 19,70 | 9. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,75 | 3. | 19,775 | * | |
Gerenda | 19,60 | 10. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,80 | 7. | kiesett | ||
Sztella Zaharova | Talaj | 19,70 | 10. | kiesett | |
Ugrás | 19,65 | 12. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,70 | 9. | kiesett | ||
Gerenda | 19,70 | 4. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,75 | 8. | kiesett | ||
Jelena Najmusina | Talaj | 19,80 | 5. | kiesett | |
Ugrás | 19,45 | 22. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,50 | 17. | kiesett | ||
Gerenda | 19,65 | 9. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,40 | 12. | kiesett | ||
Nelli Kim Jelena Davidova Marija Filatova Yelena Naimushina Natalja Saposnyikova Sztella Zaharova |
Csapat összetett | 394,90 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Szerhij Kraszjuk | 100 m gyors | 52,08 | 1. | 5.* | 51,81 | 2. | 6. | 51,80 | 6. |
Szergej Szmirjagin | 52,21 | 3. | 10. | 52,18 | 6. | 11.* | kiesett | ||
Szergej Kopljakov | 52,08 | 1. | 5.* | 51,51 | 3. | 4. | 51,34 | 4. | |
200 m gyors | 1:51,04 | 1. | 1. | 1:49,81 | |||||
Ivar Stukolkin | 200 m gyors | 1:53,44 | 2. | 12. | kiesett | ||||
400 m gyors | 3:56,60 | 1. | 5. | 3:53,95 | |||||
Andrej Krilov | 200 m gyors | 1:51,21 | 1. | 2. | 1:50,76 | ||||
400 m gyors | 3:54,79 | 1. | 2. | 3:53,24 | |||||
Vlagyimir Szalnyikov | 3:54,54 | 1. | 1. | 3:51,31 | |||||
1500 m gyors | 15:08,25 | 1. | 1. | 14:58,27 | |||||
Alekszandr Csajev | 15:20,68 | 1. | 3. | 15:14,30 | |||||
Eduard Petrov | 15:32,32 | 3. | 8. | 15:28,24 | 8. | ||||
Viktor Kuznyecov | 100 m hát | 58,47 | 3. | 12. | 56,75 | 1. | 1. | 56,99 | |
200 m hát | 2:05,14 | 3. | 11. | kiesett | |||||
Volodimir Dolhov | 100 m hát | 57,87 | 1. | 2. | 58,04 | 5. | 7. | 57,63 | |
200 m hát | 2:05,11 | 4. | 9. | kiesett | |||||
Vlagyimir Semetov | 100 m hát | 59,01 | 4. | 18. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:04,20 | 1. | 4. | 2:03,48 | 4. | ||||
400 m vegyes | 4:34,01 | 5. | 15. | kiesett | |||||
Alekszandr Szidorenko | 4:28,02 | 1. | 4. | 4:22,89 | |||||
Alekszandr Fedorovszkij | 100 m mell | 1:03,86 | 1. | 2. | 1:04,00 | 4. | |||
Arsens Miskarovs | 1:04,06 | 2. | 3. | 1:03,82 | |||||
200 m mell | 2:19,57 | 1. | 2. | 2:17,28 | |||||
Robertas Žulpa | 100 m mell | 1:06,23 | 3. | 13. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:17,83 | 1. | 1. | 2:15,85 | |||||
Gennagyij Utenkov | 2:21,17 | 3. | 5. | 2:19,64 | 4. | ||||
Jevgenyij Szeregyin | 100 m pillangó | 55,83 | 1. | 4. | 55,62 | 2. | 5. | 55,35 | 5. |
Alekszej Markovszkij | 56,45 | 2. | 12. | 55,69 | 4. | 8. | 55,70 | 8. | |
Szergej Kiszeljov | 56,56 | 2. | 13. | 56,52 | 7. | 13. | kiesett | ||
Szerhij Feszenko | 400 m vegyes | 4:28,18 | 2. | 5. | 4:23,43 | ||||
200 m pillangó | 2:00,20 | 1. | 1. | 1:59,76 | |||||
Mihail Gorelik | 2:03,15 | 1. | 8. | 2:02,44 | 5. | ||||
Alekszandr Bucsenkov | 2:03,98 | 3. | 10. | kiesett | |||||
Szergej Kopljakov Vlagyimir Szalnyikov Ivar Stukolkin Andrej Krilov Szergej Ruszin Szerhij Kraszjuk Jurij Priszekin |
4 × 200 m gyorsváltó | 7:29,39 | 1. | 1. | 7:23,50 | ||||
Viktor Kuznyecov Arsens Miskarovs Jevgenyij Szeregyin Szergej Kopljakov Vlagyimir Semetov Alekszandr Fedorovszkij Alekszej Markovszkij Szerhij Kraszjuk |
4 × 100 m vegyes váltó | 3:48,83 | 1. | 1. | 3:45,92 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||||
Larisza Carjova | 100 m gyors | 59,12 | 4. | 15. | kiesett | |||
Olga Klevakina | 57,62 | 2. | 6. | 57,40 | 4. | |||
200 m gyors | 2:02,36 | 2. | 4. | 2:02,29 | 4. | |||
400 m gyors | 4:18,13 | 4. | 8. | 4:19,18 | 8. | |||
400 m vegyes | 4:55,99 | 2. | 7. | 4:50,91 | 7. | |||
Natalja Sztrunnyikova | 100 m gyors | 57,43 | 1. | 4. | 57,83 | 6. | ||
200 m gyors | 2:03,36 | 2. | 6. | 2:03,74 | 7. | |||
Irina Akszjonova | 2:03,63 | 3. | 7. | 2:04,00 | 8. | |||
800 m gyors | 8:44,42 | 2. | 4. | 8:38,05 | 4. | |||
400 m gyors | 4:14,39 | 2. | 5. | 4:14,40 | 5. | |||
Okszana Komisszarova | 4:18,61 | 3. | 9. | kiesett | ||||
800 m gyors | 8:45,80 | 4. | 6. | 8:42,04 | 5. | |||
Olena Ivanova | 8:47,33 | 5. | 8. | 8:46,45 | 8. | |||
Larisza Gorcsakova | 100 m hát | 1:03,82 | 2. | 5. | 1:03,87 | 6. | ||
200 m hát | 2:16,68 | 3. | 7. | 2:17,72 | 8. | |||
Olena Kruhlova | 100 m hát | 1:04,63 | 2. | 11. | kiesett | |||
200 m hát | 2:22,41 | 5. | 15. | kiesett | ||||
Elvira Vaszilkova | 100 m mell | 1:11,03 | 1. | 2. | 1:10,41 | |||
Lina Kačiušytė | 1:12,71 | 2. | 7. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:33,04 | 1. | 3. | 2:29,54 | ||||
Julija Bogdanova | 100 m mell | 1:15,04 | 4. | 16. | kiesett | |||
200 m mell | 2:33,45 | 1. | 4. | 2:32,39 | ||||
Szvetlana Varganova | 2:29,77 | 1. | 1. | 2:29,61 | ||||
Larisza Polivoda | 100 m pillangó | 1:04,50 | 4. | 18. | kiesett | |||
200 m pillangó | 2:17,99 | 5. | 13. | kiesett | ||||
Alla Griscsenkova | 100 m pillangó | 1:04,10 | 4. | 15. | kiesett | |||
200 m pillangó | 2:16,01 | 3. | 7. | 2:15,70 | 8. | |||
Irina Geraszimova Natalja Sztrunnyikova Larisza Carjova Olga Klevakina |
4 × 100 m gyorsváltó | kizárták | kiesett | |||||
Olena Kruhlova Elvira Vaszilkova Alla Griscsenkova Natalja Sztrunnyikova Irina Akszjonova Olga Klevakina |
4 × 100 m vegyes váltó | 4:16,46 | 2. | 3. | 4:13,61 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás[szerkesztés]
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Andrej Balasov | Finn dingi | 11,7 | 20,0 | 5,7 | 0,0 | 10,0 | (22,0) | 0,0 | 47,4 | |
Sergei Ždanov Vlagyimir Ignatyenko |
470-es osztály | 14,0 | 8,0 | 15,0 | 14,0 | 5,7 | (21,0) | 14,0 | 70,7 | 10. |
Aleksandrs Muzičenko Valentyin Mankin |
Csillaghajó | 3,0 | 0,0 | 0,0 | 10,0 | 0,0 | 11,7 | (13,0) | 24,7 | |
Aleksandr Zõbin Viktor Potapov |
Tornádó | (11,7) | 5,7 | 10,0 | 8,0 | 5,7 | 5,7 | 0,0 | 35,1 | 4. |
Alekszandr Budnyikov Borisz Budnyikov Nyikolaj Poljakov |
Soling | 5,7 | (14,0) | 5,7 | 3,0 | 10,0 | 3,0 | 3,0 | 30,4 | |
Valerij Zubanov Vlagyimir Leontyev |
Repülő hollandi | 11,7 | 13,0 | 0,0 | 0,0 | 14,0 | 13,0 | (15,0) | 51,7 | 5. |
Vívás[szerkesztés]
- Férfi
- Női
Vízilabda[szerkesztés]
Szovjet férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
Bejutott a döntő csoportkörbe | |
Helyosztó a 7–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 3 | 3 | 0 | 0 | 24 | 10 | +14 | 6 |
Spanyolország (ESP) | 3 | 2 | 0 | 1 | 15 | 11 | +4 | 4 |
Olaszország (ITA) | 3 | 0 | 1 | 2 | 14 | 17 | –3 | 1 |
Svédország (SWE) | 3 | 0 | 1 | 2 | 8 | 23 | –15 | 1 |
1980. július 20. 17:00 |
Szovjetunió (URS) | 8–6 | Olaszország (ITA) | |
(4–3, 1–1, 1–2, 2–0) | ||||
1980. július 21. 17:00 |
Szovjetunió (URS) | 4–3 | Spanyolország (ESP) | |
(0–1, 2–0, 0–1, 2–1) | ||||
1980. július 22. 12:00 |
Svédország (SWE) | 1–12 | Szovjetunió (URS) | |
(0–3, 1–2, 0–4, 0–3) | ||||
- Döntő csoportkör
1980. július 24. 16:00 |
Magyarország (HUN) | 4–5 | Szovjetunió (URS) | |
(2–2, 1–1, 1–2, 0–0) | ||||
1980. július 25. 18:00 |
Szovjetunió (URS) | 6–2 | Spanyolország (ESP) | |
(1–0, 1–1, 3–1, 1–0) | ||||
1980. július 26. 18:00 |
Szovjetunió (URS) | 8–5 | Kuba (CUB) | |
(1–1, 1–1, 3–1, 3–2) | ||||
1980. július 28. 17:00 |
Hollandia (HOL) | 3–7 | Szovjetunió (URS) | |
(0–1, 1–1, 1–3, 1–2) | ||||
1980. július 29. 17:00 |
Szovjetunió (URS) | 8–7 | Jugoszlávia (YUG) | |
(3–2, 2–2, 1–0, 2–3) | ||||
- Végeredmény
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 5 | 5 | 0 | 0 | 34 | 21 | +13 | 10 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 3 | 1 | 1 | 34 | 32 | +2 | 7 |
Magyarország (HUN) | 5 | 3 | 0 | 2 | 32 | 30 | +2 | 6 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 0 | 3 | 28 | 31 | –3 | 4 |
Kuba (CUB) | 5 | 0 | 2 | 3 | 31 | 38 | –7 | 2 |
Hollandia (HOL) | 5 | 0 | 1 | 4 | 26 | 33 | –7 | 1 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Források[szerkesztés]
- Soviet Union at the 1980 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)